Kommenteeri

Maks on armastuse organ, kuid ta ei talu Viina!

Me võiksime hakata mõtisklema raha loomise üle, sest me kasutame ühte väga haruldast keelt. Tegelikult kõik Läänemeresoome keeled on täis väega sõnu, mis aitavad meil paremini tunnetada loodut.


Iidsed jahimehed vältisid asja enda nimetamist. Tuleb olla hoolas asjadele nime andmisel, sest mida meie nimetame saab tõeks. Keelt hammaste taga hoida on mõnikord väga kasulik.

Meie keel kubiseb loomise sõnadest, kuid oluline on hoida mõtlemine kontrolli all, sest ka läbi mõtete me loome oma elu. Tihti mõtleme, et miski on raske või meil ei ole seda? Nii me anname ära väge oma maksast. Maksku, mis maksab, aga mina tahan seda!

Maks on olnud muistsete Läänemeresoomlase jõuorgan. Polnud mitte mingit südamest-südamesse asjaajamist, vaid kasutati väge, mida andis maks.

Vägijookide rüüpamine on olnud üks kaval viis hävitada põlisrahvaste vägi s.h. maarahva ehk meie esivanemate oma. Küllap on meil vaja hakata taastama endas olevat väge.

Sest kõige värskemad uuringud näitavad, et trauma võib edasi kanduda mitmeid sugupõlvi. Näiteks minu esiisad on armastanud juua palju kangeid jooke, siis on ka nende kinni pandud vägi jõudnud ka minuni. Mul kui andunud karsklasel on vaja tegeleda oma isikliku väega, et vabastada maks taagast.

Edasi võime arutleda maksude üle. Makstes mingi eseme eest me anname oma väge bartertehingu jaoks. Maksud vajavad maksmist me oleme omas keeles sidunud kaupade eest tasumise süsteemi isikliku väekeskusega, kuid põlvkondade käigus oleme ära unustanud isikliku väe keskuse ja õppinud Euroopalikku kultuuri, et asjad toimuvad südames.

Äkki võiks oletada, et armastus on maksast tulenev kvaliteet, mis aitab meil siduda oma väe teise inimese väega. Kokku lõimumine nii, et tekib tugev vundament, saab toimuda, vaid kasutades oma puhast väge.

Esmalt on vaja hakata puhastama maksa, et esiisade vägi saaks taas avaneda pühas organis ja tekiks võimalus maitsta iidse Saarlaste piksekuningriigi ammendunud allikate vett.

Tõesti Saaremaale sooviti luua piksekuningriik, mis oleks kaitsnud siinset maa-ala ristirüütlite eest, aga kahjuks jäi see tegemata ja nüüd on paljugi pärimusest läinud kaduma.

Tuleb veel mainida, et maksa mürgitamine kangete jookidega on hiljutine nähtus, sest muistsel ajal kääritatud õlled, mõdud ja veinid olid madala alkoholisisaldusega kuna antud pärmikultuurid ei suutnud paljuneda sellisel moel, et tekitaga väga kanget jooki kuigi ka viinaajamine sai alguse kloostritest. Oh, neid patuseid munkasid!

Uurides põlisrahvaid nagu indiaanlased, aborigeenid ja eskimod, siis nemad lähevad täiesti segi saades Euroopalikku alkoholi. Neil puudub pikem esivanemate kokkupuude alkoholiga ja tundub, et nemad ei tule üldsegist toime vägijookidega.

Mõnes mõttes on see õnnistus, kuid teisalt on neilt üsna kerge koguda väe maksu. Võtta vägi ära ja muuta nad rahvana jõuetuks. Maailmas on palju näha, kuidas põlisrahvad on muudetud haigeks läbi Läänemaise toidutööstuse. Jumal kaitsku neid, aga jumal lasi kloostrites pruulida viina?

Esimese ilmasõja ajal olid kõige agaramad rindele minejad koolipoisid, karskusseltsid ja tuletõrjujad.

Nõukogude liidus jällegist innustati viina joomist ja see muutis jõuetuks nii mõnegi poisi kui ka mehe. Viinahaigus on viinud ka kõige kangemaid mehi hauda, kuid lõpuks on lapsed, kes peavad neid patte lunastama. Just seetõttu, et kollektiivne trauma pärandub edasi. Õnneks meenutades maarahvast, siis selle trauma taga seisab meie kollektiivne ajast-aega rändamise oskus. Hakakem, siis üheskoos rändama läbi ajastute.

Kui sind minu teemakäsitlused kõnetavad ja sul on neist kasu olnud, siis sul on võimalus mulle öelda "aitäh" ja toetada mind sümboolse summaga "tehes mulle välja smuutipausi." SIIT

Ma hakkan oma valmiva raamatu käsikirja avaldama juppide kaupa. Raamatu tööpealkiri on "Raha Alkeemia," et ennast kursis hoida raamatu kirjutamise protsessiga, olla eelisjärjekorras kui raamat ilmub, siis saad jätta oma e-posti: SIIA

Liitu meie Toortoitumise Meistriklassiga: SIIT

Meil on grupp Söö 50% rohkem värsket: SIIN

Telli omale helirännak: SIIT

Lisa kommentaar

Email again:
google-site-verification=uuGweYWcEfmLWamjDJwAMm46Ov05FcqlfeFgsxm55vs