Kommenteeri

Kõnelemisega rikastumine

Meie elu pöörleb ümber suhtlemise, kas verbaalse või kirjaliku, aga me oleme sunnitud suhtlema teiste inimestega, sest oleme kariloomad. Meie sisemine võimekus ilmneb elades kogukondades, viibides töökollektiivides ja suheldes teiste inimestega.  Aga 19. sajandi kooliõpetus, mida siiani viljeletakse on suunatud tööliste koolitamisele, kes ei oma isiklikku häält, vaid vaikides kuulavad käske.


Nii on paljudele öeldud lapsena: sina räägid siis kui kana pissib, sina ei pea viisi, vaiki kui võid..

Meie oskus elatist teenida või tegelikult raha luua sõltub oskusest ennast väljendada. Küsija suu pihta ei lööda. Ma olen õppinud küsima endale rikkuseid, ma olen õppinud tegema pakkumisi.

Teate, mis on pakkumised? Kui ma oma naisele tegin pakkumise, kas sa abiellud minuga, siis ma sain rikkaks. Aga pakkumine võib ka olla allahindluse küsimine bensiinijaamas või kliendiga osavalt suhtlemine, et temale müüa miljon maksev kinnistu hoonestusega.

Pakkumine on mõlemapoolne suhtlemine, kas küsides või andes miskit. Praegu kui Sa loed seda teksti, siis Sina pakud oma tähelepanu minu kirjutatule ja mina pakun Sinule oma teadmist. Me vahetame omavahel energiat.
Kahjuks on elementaarne oskus suhelda jäänud varju. Me ei õpi seda koolis, lapsed põgenevad ekraanide varju ja jääb üle vaikiv ühiskond. Aga igast hirmust saab üle tulla.

Kui ma läksin küsisin pangast raha, et maja ehitus lõpuni viia. Ma kartsin, aga tegin seda. Või kui ma kirjutasin 200 meili erinevatele ettevõtetele, et pakkuda neile meie tooteid. See oli hirmuäratav.
Igakord läbides oma hirmukese - ma olen muutunud tugevamaks ja osavamaks.

Mind enam ei sega kui ma kutsun tuttavaid inimesi oma gruppidesse või helistan ja pakun mingit lahendust, kellelegi, mida ta võiks vajada. Ja kui mulle öeldakse ei, siis ma olen rahul, sest ma sain jälle ennast proovile panna.

Mitte pakkuja ei ole halb, vaid pakkumine. Ükspäev helistas mulle telefoni müügimees pakkudes Vabariigi teeneteristi. Ta luges kogu teksti paberilt maha ja ma küsisin temalt: miks ta seda loeb, seda pole huvitav kuulata ja lõpetasime kõne. Teine päev pakkus Elisa müügimees meile uut internetipaketti ja ma hakkasin talle rääkima meie elust ning kõigest muust.
Tulemuseks oli see, et meil oli müügimehega äge vestlus ja me saime koju uue interneti ning müügimees banaanistritsli retsepti. Meil mõlemal oli tore, sest me improviseerisime ja kuulasime üksteist.

Kuid oluline on arvestada sellega, et ka kirjutamine on osa kõnelemisest, mida rohkem me kirjutame, seda paremini me õpime kõnes oma sõnu seadma.
Kui sind minu teemakäsitlused kõnetavad ja sul on neist kasu olnud, siis sul on võimalus mulle öelda "aitäh" ja toetada mind sümboolse summaga "tehes mulle välja smuutipausi." SIIT

Ma hakkan oma valmiva raamatu käsikirja avaldama juppide kaupa. Raamatu tööpealkiri on "Raha Alkeemia," et ennast kursis hoida raamatu kirjutamise protsessiga, olla eelisjärjekorras kui raamat ilmub, siis saad jätta oma e-posti: SIIA

Meil on grupp Söö 50% rohkem värsket: SIIN

Telli omale helirännak: SIIT

Liitu meie Toortoitumise Meistriklassiga: SIIT

Tutvu Elumaitse kodulehega: http://www.elumaitse.ee

Lisa kommentaar

Email again:
google-site-verification=uuGweYWcEfmLWamjDJwAMm46Ov05FcqlfeFgsxm55vs