Õnneks me ei ela õues. Elame siiski suhteliselt troopilistes tubastes tingimustes ning õues veedame talvisel ajal vähem aega kui isegi võiks. Ka topime ennast paksult riidesse enne toast väljumist, et kehal oleks soe. Siiski soovime veel soojendada ennast ka toidu ja soojade jookidega.
Lükkame ümber müüdi, et toortoit on külm ja jahutav. See ei pea sugugi nii olema. On erinevaid võimalusi, kuidas toortoiduga kehasse soojust luua. Lisaks sellele, et toitu on võimalik soojendada 45 kraadini nii, et elu selles säiliks, on võimalus ka lisada soojendavaid vürtse. Näiteks smuutile kaneeli, supile tšillit, datlijoogile ingverit jne…

Ka puuvili ei pea olema külm. Hoides oma puuvilju toatemperatuuril, on need täpselt toasoojad ja mõnusad kohe söömiseks. Külmikus puuviljade hoidmine ei ole mõistlik. Poest ostetud puuviljad on tihti toored ning toatemperatuuril viljad järelküpsevad ja muutuvad seega kehale paremini seeditavaks.

Sügiseti on hea alati kuivatada oma aia õunu ja muid saaduseid, millega talvel maiustada. Lisaks on võimalik kuivatiga teha mitmeid maitsvaid roogasid, mida soojalt nautida. Näiteks toorpitsa, kotletid, leivakesed. Kuivati on hea abiline, millega saab edukalt kõiksugu toite soojendada piisavalt madalal temperatuuril, et elu säiliks. Võimalus on kuivati asemel ka ahju kasutada kõige madalamal temperatuuril ning ahju uks irvakil.

Kui soojendada toite pliidil, siis peaks seda pidevalt segama, et see ühtlaselt soojeneks ja põhjast liialt ei kuumeneks. Toit on piisavalt soe kui see ei kõrveta. Näiteks toorsuppe võib niimoodi pliidi peal soojendada.

Hoolitse talvisel ajal oma sisemise soojuse eest rohkem. Käi saunas, treeni ennast, tee kiirkõndi värskes õhus, liigu, karasta. Suuremal hulgal toortoidul olles võib alguses olla külmetamise põhjus ka kaalu kaotus. Siis tuleks jälgida, et toit oleks toitvam, kui kaalu langetamine ei ole eesmärk. Tavaliselt on toortoitumise tulemus parem vereringe ning selle tulemusel ka suurem soojus kehas.

Liitu meie Toortoitumise Meistriklassiga: SIIT

Meil on grupp Söö 50% rohkem värsket: SIIN

Telli omale helirännak: SIIT

Lisaks viisime asja inglise keelde Skool platvormile: SIIN